Předvánoční atmosféra přinesla i jeden opravdu čarovný křest

2. 1. 2023

Křty knih a jiné akce

Blížící se Vánoce, jejichž kouzlo umocňovala světýlka všude kolem nás, chvilkové sněhové peřinky a pocit klidu a míru, přineslo nejideálnější čas ke křtu další z našich čarovných knih, které sami o sobě tvořily jeden z nejkrásnějších Vánočních dárků, a to knihy Čarovné České středohoří.

Křest knihy Čarovné České středohoří

Tato kniha přináší fantastické a jedinečné pohledy na místa, která Vám jsou možná známa, ale úplně jiným pohledem. Dramatickou krajinu, kde se najednou z ničeho nic vynoří kužely kopců, které vypadají mnohem vyšší než jsou. Nádhernou přírodní lokalitu, kde najdete vinice, řeky, kopce a malebné vesničky s roubenkami, které úžasní fotografové zachytili v těch nejkrásnějších momentkách.
Ukáže Vám vzdálenou dokonalost, kterou nabízí Doerellova vyhlídka při soumraku orámovaném světelnými paprsky, tvořícími jakousi dráhu. Nebo díky ní propadnete kouzlu Novogotického Templu v zámeckém parku v Krásném dvoře, jehož noční zář zvýrazňují nádherné malby, které doplňují červánky modravé oblohy.
A proto si zasloužila i speciální uvedení mezi nové knihy našeho nakladatelství.

Místo křtu bylo stejně krásné jako kniha sama

Křest této krásné knihy se odehrával v části zvané Wolfrumova čítárna v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem, a to 14. 12. 2022.
Celé nám to uvedl pan Jan Černecký a profesionální fotografie nafotila jeho kolegyně paní Veronika Balcarová. Oběma tímto ještě jednou velmi děkujeme.

No a samotnou kmotrou této novinky se stala ředitelka knihovny paní Mgr. Jana Linhartová, která na pódiu vystoupila s naším skvělým kolegou, který se na knize aktivně podílel, společně se svojí „parťačkou“, která ze zdravotních důvodů nemohla dorazit Lenkou Dadokovou – Jiřím Dvořákem, kterému s přípravou akce pomáhala i jeho úžasná žena a naše koordinátorka projektu Zuzana Horáková. Také Vám děkujeme.

Úvod ale i závěr krásně doplnilo příjemné vystoupení Enise Bennoura, člena skupiny Timmy White.

Křest knihy Čarovné České středohoří

Konec roku jsme zakončili opravdu krásně

Celý křest proběhl opravdu perfektně a my jsme měli radost, že jsme tak zakončili minulý rok 2022 něčím krásným, jako právě tím, že jsme slavnostně přivítali novou kouzelnou knihu mezi naše další.