Rok vinaře se poprvé představil na folklórním festivalu Slovácký rok

15. 8. 2023

Křty knih a jiné akce
Křest knihy Rok vinaře

Slovácký rok – největší folklorní událost, která se stejně jako olympijské hry opakuje jen jednou za čtyři roky. Brány královského města Kyjova se milovníkům tradic, lidové hudby, písní, tanců, a především skvělé zábavy se letos otevřely již pojedenadvacáté. Tisíce účinkujících se během čtyř festivalových dnů představili ve více než třech desítkách pořadů. Průvod čítající 3000 krojovaných ze všech obcí regionu rozzářil kyjovské náměstí pestrými barvami bohatě zdobených krojů. Lidový jarmark ukázal fortel českých a moravských řemeslníků a letní vzduch se rozvonil tradičními dobrotami, vínem i domácí pálenkou. Bujaré zpěvy, doprovázené čarovnými tóny houslí a cimbálu, přerušili až vyzvánění kostelních zvonů, svolávající ke slavnostní nedělní mši, a dusot kopyt pod sedly jezdců Jízdy králů uhánějících tryskem od Skoronic k majestátní kyjovské radnici.

Právě na této krásné akci se návštěvníkům poprvé představila naše nová knihy Rok vinaře. A to na místě nejpříhodnějším – na soutěžní přehlídce těch nejlepších Rulandských vín z České republiky i zahraničí.

Slavnostní křest proběhl v sobotu 12. 8. 2023 za účasti vážených kmotrů: ministra kultury Mgr. Martina Baxi, místostarosty města Kyjova Daniela Čmelíka, místostarosty obce Přeskače Ing. Jiřího Němce a předsedy Českého zahrádkářského svazu Stanislava Kozlíka. Knihu představili krojovaní kolegové z CBS Nakladatelství autor Tibor Skalka a výrobní ředitel Mgr. Jakub Petráš. O hudební doprovod se postaral mužský pěvecký sboru Paniháj Moravany.

Křest knihy Rok vinaře

Těšíme se na Vás!