Novinka ROK VINAŘE odhalí co je třeba udělat, než se ve skleničce zajiskří sluncem pozlacený nápoj bohů

10. 8. 2023

Právě vyšlo
Rok vinaře

Právě vychází unikátní kniha, která trochu vybočuje z edice čarovných knih – Rok vinaře. Není to kniha jen o fotografiích. Je to kniha, která má za cíl seznámit čtenáře a milovníky vína o nekonečné práci vinaře, o tom co všechno je potřeba udělat, než se ve skleničce zajiskří sluncem pozlacený nápoj bohů, který okamžik je v životě révy nejdůležitější a kdy vinař odpočívá? Odborník si odpoví sám, pro laické milovníky vína máme odpovědi v této knize. Ať se líbí!

Rok vinaře

Rok vinaře. Co skrývá a proč je tak výjimečný?

Na to vám odpoví nové kniha z našeho nakladatelství.

Je těžké skutečně vystihnout a přesně určit, co a kdy se má dělat, protože vinař souzní s přírodou a přizpůsobuje se souběhu událostí a počasí a snaží se reagovat na všechny změny, které mohou během roku přijít. Již nejedna velmi nadějná úroda skončila jedním zásahem „shůry“ a celoroční práce během okamžiku přišla vniveč.

Každá kapka potu vinaře je proměněná v kapku toho vzácného moku, o kterém se píše v mnoha světových dílech významných autorů prózy i poezie. V kolika lidových písničkách se o víně zpívá, kolik not a tónů doprovází krása lidové tvořivosti… Vino je v životě člověka dáváno do mnoha souvislostí. Ale než ochutnáte, musíte si představit celoroční práci, hodiny a hodiny strávené ve vinici anebo ve sklepě. A teprve potom pochopíte, že výsadu božského nápoje si beze zbytku zaslouží.

Všechno toto můžete v knize vidět. A až jí budete listovat, pamatujte, že víno nekončí v žaludku, ale v srdci, duši a kráse života.

Tato kniha je určená všem milovníkům vína a oslavou nelehké práce vinařů.

Popisky fotografií a texty v knize jsou v češtině a angličtiněKniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Prolistujte knihu ROK VINAŘE online

Rok vinaře