Odkryjte kouzlo Brd jako nikdy předtím!

12. 2. 2024

Právě vyšlo
Čarovné Brdy a Podbrdsko

Právě máte jedinečnou šanci prožít neopakovatelnou cestu krajinou, která očaruje každého milovníka přírody a fotografie. Představujeme vám novinku – knihu ČAROVNÉ BRDY A PODBRDSKO, sbírku fascinujících fotografií, které vás zavedou do srdce jedné z nejméně probádané krajiny České republiky.

ČAROVNÉ BRDY A PODBRDSKO

Místy připomínají Šumavu, jinde zase skotská vřesoviště či severskou tajgu. Ošálí vás svým tichým půvabem a nekonečným tichem, stejně jako bohatstvím a rozmanitostí kulturního dědictví v podhůří. Zasněte se a nechte se okouzlit neobyčejnou krásou, jíž Brdy a Podbrdsko oplývají…

Představte si krajinu ne zcela probádanou a plnou tajemna, tichou a uklidňující, krajinu pohádkově krásnou, která láká k objevům nejen zajímavých přírodních zákoutí, ale i neobyčejných památek dokládajících rozmanitou a dlouhou historii regionu. Tou krajinou jsou Brdy a Podbrdsko. Půvabné v každém ročním období a lákavé především pro ty, kteří touží po klidné samotě. Tady se totiž můžete toulat celé dny a nepotkáte ani živáčka, nenarazíte na lidské sídlo. Budete jen vy, vaše myšlenky a nespoutaná příroda připomínající místy skotská vřesoviště, místy Šumavu a jinde zase severskou tajgu.

Ukázka z knihy fotografií ČAROVNÉ BRDY A PODBRDSKO

Stovky cest a cestiček značených i neznačených vás zavedou na místa, kam lidská noha vkročila v minulosti jen málokdy. Není třeba zdůrazňovat, proč tomu tak bylo, vždyť snad každý ví, že většina brdského území byla od roku 1926 veřejnosti nepřístupným vojenským prostorem. Brdy navíc kvůli svému drsnému povětří a špatným podmínkám pro hospodaření nikdy nebyly trvale osídleny – jen tu a tam byste v minulosti mohli objevit vesničku, samotu či hamr, které pak stejně musely ustoupit vojenskému újezdu. Někdo si možná řekne – škoda že toto krásné území bylo po dlouhá léta lidem uzavřeno. My však budeme odporovat, vždyť jen díky tomu v Brdech objevíte tak cenné ekosystémy, jaké nikde jinde nenajdete!

Ukázka z knihy fotografií ČAROVNÉ BRDY A PODBRDSKO

Bohaté dějiny této rozmanité krajiny jsou spjaty především s těžbou stříbra a olova. Věděli jste, že doly na Příbramsku byly ve své době nejhlubšími na světě? Okuste alespoň náznakem, jak náročný byl život horníků tvrdě pracujících stovky metrů pod zemí prostřednictvím Hornického muzea Příbram.

Duchovní poselství je v Podbrdsku živé dodnes a barokní areál Svatá Hora je i v dnešní uspěchané době jedním z nejvýznamnějších poutních míst. Symbolicky střeží zdejší krajinu stejně bedlivě jako hrady Žebrák a Točník a dokresluje její tvář jako zámky v Hořovicích, Mníšku pod Brdy či Rožmitále pod Třemšínem. Projděte se těmito místy prostřednictvím čarovných fotografií a poznejte nejkrásnější zákoutí Podbrdska a Brd, jimž od pradávna rukou vlídnou a spravedlivou vládne dobrý duch zdejších hor – Fabián. Snad i vás nechá plně procítit nevšední kouzlo, kterým jsou Brdy a Podbrdsko obestřeny…

Ukázka z knihy fotografií ČAROVNÉ BRDY A PODBRDSKO

Největší benefity knihy:

1. Objevte nejkrásnější místa Brd a Podbrdska – kniha je plná malebných fotografií od talentovaných fotografů.
2. Potěšte svou duši – užijte si klid a pohodu při prohlížení těchto úchvatných snímků.
3. Unikátní dárek – tato kniha je perfektním dárkem pro každého milovníka přírody a naší země.
4. Dvojjazyčná verze – popisky a texty jsou v českém a anglickém jazyce, takže je skvělým dárkem i pro zahraniční návštěvníky.
5. Podporujte místní umělce – koupí této knihy podporujete místní amatérské i profesionální fotografy.

Prolistujte knihu ČAROVNÉ BRDY A PODBRDSKO online

ČAROVNÉ BRDY A PODBRDSKO

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Brdy a Podbrdsko překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší kouzelnými pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na Moravu a do Čech rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích – v českém a anglickém.

Čarovné Brdy a Podbrdsko: 978-80-88616-80-1