Vychází první kniha edice Čarovné Česko

7. 12. 2020

Novinky, Právě vyšlo

Právě vychází nová kniha z edice Čarovné Česko, která představí naši vlast pohledem místních fotografů

Země česká – domov náš. Prohlédněte si jej pohledem desítek těch nejlepších fotografů, kteří ten svůj kus domoviny znají nejlépe. Kniha vás provede čarovným Českem od svěžího jara přes slunečné léto a barevný podzim až po bílou zimu.

Čarovné Česko

Tato kniha vznikla ve spolupráci s amatérskými i profesionálními fotografy z celé České republiky. „Nejkrásnější fotografie svého vlastního regionu většinou udělají místní nadšení fotografové, kteří mají fotografování pouze jako svůj koníček. Mnohdy ale nemají příležitost své snímky ukázat světu v knižní podobě. Proto jsme se rozhodli vydat speciální edici fotoknih s názvem „Čarovné Česko“, kde představíme ty nejlepší „čarovné“ fotografie krás Čech, Moravy a Slezska od těchto fotografů,“ říká autor myšlenky Milan Paprčka.

Ukázka z knihy Čarovné Česko

ČESKO NENÍ KOUZELNÉ – JE ČAROVNÉ

To mě napadne pokaždé, když se vrátím z toulek po Čechách, Moravě a Slezsku. Ale při prohlížení a skládání této knihy mi toto rčení znělo v hlavě neustále. Takové množství skvělého materiálu jsme ještě neměli.
Věřte, drazí čtenáři a fotografové, že každá fotografie, kterou jsem musel vyřadit, mě dlouho mrzela. Důvody jsou samozřejmě prostorové. Velkou roli ale hraje také fakt, že každý region Česka si zaslouží alespoň zmínku. Nejen úžasné hrady, „Moravské Toskánsko“ či nejvíce fotografované České středohoří.
Proto se hluboce omlouvám všem, jejichž fotografie se do knihy nedostaly. Ale také Vám, vážení čtenáři, kteří jste tady nenašli svůj domov nebo oblíbené místo.
Nic není ztraceno, tato kniha je pouhý počátek. Záměrem nebylo vytvořit obrázkový bedekr po Česku, ale zachytit esenci krajiny. Proto tuto knihu berte, prosím, jen jako malou ochutnávku krásy, kterou Vám ještě přineseme.

Tím se dostávám i k názvu edice. Proč Čarovné Česko? Proč ne Kouzelné?
Za prvé proto, že touto řadou knih chceme navázat na úspěšnou slovenskou edici. Ale hlavně proto, že slovo „čarovné“ v sobě skrývá daleko víc než jen „obyčejná“ kouzla. A přesně takoví chceme být. Ukázat Vám naši (ano, stále si to dovoluji tvrdit) neskutečně pestrou a fascinující krajinu.
Tak tedy – zůstaňte nám věrní a držte nám palce.

Martin Kmeť
autor a redaktor projektu Čarovné Česko a Čarovné Slovensko

Ukázka z knihy Čarovné Česko

Na 135 snímcích od 55 autorů si v knize prohlédnete krásy Česka tak, jak je vnímají lokální fotografové. Uvidíte, jaká kouzla skrývají památky při západu slunce, příroda zahalená mlhou, ale třeba i malebný vinný sklípek v srdci Moravy.